МОРИНЦІ. КУЛЬТУРА І СЕЛО.

МУЗЕЙ Т.ШЕВЧЕНКА

Музей Т.Г.Шевченка. Державний заповідник. 

Моринці. У Т.Шевченка

 

 

На місці хати, в якій народився великий поет, в радянські часи встановили меморіальний камінь, а Моринці зробили туристичним осередком місцем паломництва численних шанувальників творчості Тараса. В центрі поставили пам’ятник кобзарю, збудували великий будинок культури із актовим залом, книжкову крамницю, куди надходили всі нові перевидання творів поета та книги про його життя, велику їдальню, гарне кафе. Кожну весну у березні на шевченківські дні до Моринців стікалася маса туристів. У 90-тіроки минулого століття про Моринці дещо забули, хоча ще у 1992році село включили до складу новоствореногоісторико- культурного заповідника Батьківщина Тараса Шевченка. Центр села втратив свою привабливість. Але вжеу

ХХІ столітті Моринці відновили як туристичний осередок.

 

 

Саме в цьому селі у березні (за новим стилем) 1814 року народився Тарас Григорович Шевченко. Батьки майбутнього поета були кріпаками місцевого пана Енгельгардта і жили у хаті Тарасового діда, закріпаченого козака Якима Бойко. На прикінці1816 року вони переїхали у сусіднє село Кирилівку (нині Шевченкове), звідки родом був Григорій Шевченко. В Моринцях Тарас не одноразово бував у дитинстві та юності. Він часто описував село у своїх творах. А описувати було що, адже розкидане на численних пагорбах воно і нині дуже красиве. 

 

 Існує версія, що Григорій та Катерина Шевченки жили не в дідівській хаті. Яким Бойко, ніби то, несправедливо вибив у місцевого управителя дозвіл на заселення хати селянина Колесника, який служив в той час у москалях (якраз була війна з Наполеоном), а дружина його померла під час родів. Але у1814 році Колесник повернувся. Дружини вже не було на світі, а у хаті жили чужі люди. Колесник назбирав ватагу розбишак. Вони ховалися у лісах навколо Моринців і грабували місцевих мешканців. Особливо діставалося Шевченкам «окупантам» Колесникового обійстя. Розбійник розорив їх. Через це родина Шевченків була змушена тікати у Кирилівку.

В селі Моринці в 2006 році відкрито пам'ятник матері Т.Г. Шевченка Катерині Якимівні. Ось вона, молода мати Катерина Шевченко, з маленьким сином на руках. Щасливі, усміхнені, вони ще не знають, що невдовзі Тарасикові судилося залишитися сиротою. Пам'ятник матері поета- символ материнсва, жіночості, ніжності, притаманних усім українським жінкам. 

 

 
Обновлен 25 фев 2016. Создан 23 фев 2013  Комментарии       
Всего 4, последний 3 года назад
иванка 12 мар 2014 ответить
дуже гарно
Иван 16 авг 2014 ответить
Варто побувати! Вражає!
dnz19 07 ноя 2014 ответить
справжні патріоти мають тут побувати! проймаєшся патріотичним духом!
--- 26 апр 2015 ответить
классно
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником